Szétszórt látás

Edzheti a látását, Szétszórt látás

Szem torna Javíthatjuk a látásunkat!

Üvegtesti homály - Egészség | Femina

A szemtorna eleinte nehéz, de a rendszeres gyakorlás meghozza az eredményt. A szemmozgató feladatok különféle változatait inkább több alkalommal, ám csak rövid ideig végezd. Így a szem és az agy megfelelő mennyiségű oxigénhez jut. Időnként mozgassuk át a nyakunk és vállizmainkat fej- és vállkörzésekkel.

Gyakorláskor lazítsuk el a szemizmainkat, mintha a kép mögé néznénk! Nehezítsük el a szemhéjunkat, majd nyissuk szétszórt látás a szemünket. Szorítsuk szétszórt látás a becsukott szemünket enyhén, eleinte az arc összes izomzatát szétszórt látás vételével, később mindinkább csak a szem környező izomzatával. Végezzük el az előző gyakorlatot, szemrésszűkítéssel. Behunyt szemmel képzeletben minden ráncot, feszülést simítsunk el az arcon.

Csukott szemmel, fogjuk le az egyik szemhéjunkat a középső ujjal, a másik szemünket pedig nyissuk ki. Az előző gyakorlatot végezzük szabadon, az ujj segítsége nélkül. Mindkét szem nyitott helyzetéből végezzünk szembehunyást felváltva.

A program felépítése

Egyik szemünket csukjuk be, a másikat tartsuk nyitva. Váltsunk ritmikusan. Fény-sötéthatások Nézzünk tompa fénybe, majd csukjuk be mindkét szemünket.

vizuális funkció tesztek lakatos gyenge látása

Ezután a becsukott szemeinket takarjuk el homorú tenyérrel. A fénybe való visszatekintéskor a tenyereket ablaknyitásra emlékeztető mozdulattal tárjuk szét. Ismételjük szétszórt látás az előző gyakorlatot, de a szem eltakarása után tartsuk nyitva a szemeinket és a tenyér széttárásakor pislantsunk egyet.

Gyakoroljuk ritmusosan. Végezzük felváltva sz előző két gyakorlatot.

Nézzünk néhány másodpercig egy élénk színű, jól megvilágított és körvonalazott tárgyat, majd csukjuk be a szemünket és figyeljük meg az utóképet. A centrális látás fejlesztése 1.

Szétszórt látás, A program felépítése

Rögzítsük a tekintetünket egy álló pontra a kijelölt pont elég kicsi legyen ahhoz, hogy a tekintet rögzíthető legyen rá centrális látással. Járassuk körbe a tekintetünket annak a tárgynak a körvonalán, melyen a kijelölt pont szétszórt látás, majd rögzítsünk centrális látással a középen lévő pöttyre.

Rögzítsük a tekintetünket egy apróbb szétszórt látás tárgyon pl. Rögzítsük a tekintetünket egy álló ponton, miközben a fejet jobbra-balra szétszórt látás, vagy a nyakat jobbra- balra hajlítjuk. Sétáltassuk a tekintetünket a szobában tetszőleges fej és szemmozgással, először kötetlen, majd meghatározott irányban vízszintes, függőleges, kör, nyolcas, stb.

A mozgás nyugodt, egyenletes legyen, ugyanakkor a megfigyelés éles.

rövidlátás javítása látás fórum a szemészet megkérdezi, mit kell tennie

Végezzük el a gyakorlatot fejforgatás nélkül, csak szemmozgással. Végezzük a z előző két gyakorlatot a tekintet mozgó pontra történő rögzítésével. Rögzítsük a tekintetünket egy közeledő pontra. Tartsunk ceruzát magunk elé mellső középtartásban, függőleges helyzetben. Közelítsük a ceruzát egészen az orrunkig, a tekintetünket folyamatosan rászegezve. A közelítésnél tudatosítsuk a feszítést, a visszavezetésnél a szemizmok ellazítását, az ernyesztést.

len a látás javítására látómező rajz

Figyeljük meg, hogy az orrtól hány centiméterre tűnik elő a kettős kép. A perifériás látás fejlesztése 1. Fogjuk át a teljes látóteret a centrális látás elhanyagolásával, a perifériás látás előtérbe helyezésével.

Tornáztassuk a szemünket!

Végtelenre beállított tekintet. Semmire sem fókuszáljunk élesen, de igyekezzünk minél nagyobb körben a tárgyak létezéséről tudomást szerezni. Centrális és perifériás látással fogjuk fel a teljes látóteret, a centrális látás kihangsúlyozásával.

hagymacseppek a látás javítása érdekében mik a távolsági szigetek

Rögzítsük élesen a tekintetünket a központi tárgyra, miközben észlejük a perifériát. A centrális tárgy kis méretű legyen, szétszórt látás változtassuk a távolságot.

A mélységlátás és a térlátás fejlesztése 1. Állítsuk be a tekintetünket felváltva közelre és távolra, tetszés szerint fejmozgással. Végezzük el az előző gyakorlatot rögzített fejtartással, csak a szemgolyó mozgatásával. Végezzük az élőző gyakorlatot mozdulatlan szemgolyóval, a szétszórt látás különbséget csak a szemlencse domborúságának szabályozásával észleve. Szemmagasságban nyílirányban jelöljünk ki egymás mögötti pontokat, amelyekre folyamatosan terjesszük ki észlelésünket közelről távolra sétáltatva a tekintetünket, mind nagyobb mélységben látva.

Csukjuk be a jobb szétszórt látás, s bal szemmel nézve a bal kezünkben tartott ceruzát, állítsuk be egy távoli pontra. Ezta ceruzát tartsuk ezen a ponton, majd a másik kézzel még egy ceruzát állítsunk be ugyanarra a pontra, jobb szemmel szétszórt látás.

Váltakozó szembecsukással észleljük a két ceruza látszólagos elmozdulását. Formáljunk a mutató- és hüvelykujjunkkal karikát és tartsuk magunk elé cm-re. Állítsuk be mögé a ceruzát nyújtott karral úgy, hogy ha felváltott szemmel nézzük, a ceruza azonos távolságra ugorjon el a kör bal, illetve jobb oldalára.

Két szemmel nézve középen kell a képnek megjelennie. A kínai szemmasszázs a szemgolyót közvetlenül nem érinti, csupán a szem körüli, a szemgödör peremén, szétszórt látás környezetében levő pontokat veszi kezelésbe. Mindezt csukott szemmel végzik. Érdemes néhány gyakorlatot megtanulni és alkalmazni.

Szétszórja a látást. Hogyan lehet szétszórni a látást

A tenyerünket homlokunkra téve hüvelykujjunkat a szemöldök belső széle alá helyezve körkörösen nyolcszor végezzünk masszírozó mozdulatokat.

A belső szemzug felett hüvelyk és mutató ujjunkkal összecsippentjük az orrnyergünket, s szintén nyolcszor le-fel masszírozzuk. A felfelé végzett mozgáskor ujjunkkal erőteljesebb nyomást fejthetünk ki a homlokcsont szemgödörperemet alkotó részéhez. Ez a hólyag- 1 pont. Állkapcsunkat megtámasztjuk hüvelykujjunkkal, mutató és középső ujjunkat ferdén az orrnyíllásredőktől közvetlenül oldalt helyezzük el.

Középső ujjunkat visszavéve, a mutatóujj a pupilla alatt van. Ez a gyomor 2 pont. Következhet a nyolcszori masszírozás.

Lásd még